вівторок, 26 лютого 2019 р.

Як навчитися щодня виділяти час для читання книг

Бернард Вербер казав: "Люди діляться на дві категорії: на тих, хто читає книги, і тих, хто слухає тих, хто читає."
З читанням дуже часто відбувається те ж саме, що і з фізичними вправами: ніхто не сперечається з їхньою користю для здоров’я, але далеко не всі проводять хоча б по кілька годин на тиждень у спортивному залі. Відсутність часу, інертність, лінь стають на шляху наших благих намірів. Звичку читати необхідно культивувати в собі цілеспрямовано, і з цієї статті ви дізнаєтеся, як це зробити.
Складіть список книг для читання
У кожного з нас є книги, дивлячись на які ми зітхаємо й говоримо: "Ну ось вийду на пенсію, піду у відпустку, закінчу проект … і обов'язково прочитаю". Потім назви цих книг благополучно вивітрюються з пам'яті, і в той щасливий момент, коли дійсно починається відпочинок, відпустка, пенсія, ви розумієте, що читати-то вам і нічого. Тому складіть і повісьте на видному місці список книг, які ви хочете прочитати. От нехай висить, нагадує і докоряє.
Слідуйте своїм інтересам
Основна причина відсутності інтересу до читання — це неправильний вибір книг. Тобто ви сідаєте читати жахливо популярну книгу, якою всі захоплюються і рекомендують один одному, і тут розумієте, що це вам взагалі нецікаво. Та кидати ніби як незручно, треба дочитати до кінця. Так і мучитеся, засинаючи на ходу і дивлячись на кількість сторінок, що лишилися. В результаті цю книгу ви, може, й подужаєте, але наступну візьмете в руки не скоро. Тому намагайтеся читати тільки те, що вам дійсно цікаво. Не звертайте уваги на модні тренди. Читання — це захопливе і приємне заняття для вашого мозку.
Виберіть відповідний носій
Сьогодні для любителів читання існує справжнє роздоріжжя. Ви можете гортати сторінки паперової книги, водити пальцем по екрану планшета або електронної книги, вдивлятися в екрани мобільних гаджетів. Кожен спосіб читання має право на існування, головне, щоб він підходив особисто вам. Вам повинно бути не тільки зручно читати, але й приємно взяти книгу в руки, в якому б вигляді вона не була.
Робіть записи
У виробленні кожної звички важливе відчуття прогресу і усвідомлення своїх успіхів. Тому не лінуйтеся записувати назви прочитаних книг, основні висновки та знання, які ви отримали, цитати, що сподобалися, і своє загальне враження. Коли пройде деякий час, ви будете самі вражені, скільки цінного, цікавого, нового почерпнули з прочитаних книг, і з ще більшим ентузіазмом будете продовжувати читати.
Виберіть час
Одна з основних перешкод на шляху до читання — це відсутність часу. Дійсно, в наші божевільні дні досить важко виділити час для того, щоб повалятися з книжкою. Важко, але необхідно. Тому постарайтеся спеціально розгребти у своєму графіку хоча б півгодини для читання. Не сподівайтеся, що у вас випадково з’явиться вільний проміжок і ви візьмете в руки книгу. Не з’явиться, не сподівайтеся. Тільки спеціально виділений особистий час врятує початківця-книголюба.
…і місце
Чомусь вважають, що читання – це таке заняття, яким можна займатися, тримаючись однією рукою за поручні електрички, пріючи на біговій доріжці у спортивному залі або загоряючи на спекотному пляжі. Так, для професійних читачів і таке середовище не стане перешкодою, але для початку варто вибирати менш екстремальні варіанти. Обладнайте собі комфортне і, найголовніше, спокійне місце, де ніхто не буде вас відволікати. Вимкніть телевізор та Інтернет, відгородіться від сторонніх звуків та інших подразників. Зробіть собі чашечку кави і, можливо, побалуйте себе тістечком. Доведіть не тільки своєму мозку, а й всьому тілу, що читання — це дійсно задоволення.

Автор: Дмитро Горчаков

Немає коментарів:

Дописати коментар